2019|2020
Iehrefeld, Raderthal, Nippes, Poll, Esch, Pesch un Kalk, Üvverall jitt et Fans vom FC Kölle!
En Rio, en Rom, Jläbbisch, Prüm un Habbelrath, Üvverall jitt et Fans vom FC Kölle!
Freud oder Leid, Zokunft un Verjangenheit! E Jeföhl, dat verbingk FC Kölle!
Ov vür, ov zoröck, Neues Spill heiß neues Jlöck! E Jeföhl, dat verbingk FC Kölle!
Mer schwöre dir, he op Treu un op Iehr! Mer stonn zo dir, FC Kölle!
Un mer jonn met dir, Wenn et sin muss durch et Füer, Halde immer nur zo dir, FC Kölle!
Ov Jung oder Alt, ov ärm oder rich! Zesamme simmer stark FC Kölle!
Durch dick un durch dünn, Janz ejal wohin! Nur zesamme simmer stark FC Kölle!
Mer schwöre dir, he op Treu un op Iehr! Mer stonn zo dir FC Kölle!
Un mer jonn met dir, Wenn et sin muss durch et Füer, Halde immer nur zo dir FC Kölle!
Mer schwöre dir, he op Treu un op Iehr! Mer stonn zo dir FC Kölle!
Un mer jonn met dir, Wenn et sin muss durch et Füer, Halde immer nur zo dir FC Kölle!
KADER
Tor:
1 Timo Horn (2023)
18 Thomas Kessler (2020)
31 Brady Scott (2021)
32 Julian Krahl (2022)
Abwehr:
2 Benno Schmitz (2022)3 Lasse Sobiech (2022)
5 Rafael Czichos (2022)
14 Jonas Hector [C] (2023)
19 Kingsley Ehizibue (2023)
22 Jorge Meré (2022)
33 Sebastiaan Bornauw (2024)
34 Noah Katterbach (2024)35 Matthias Bader (2021)
37 Toni Leistner (2020)
38 Ismail Jakobs (2022)
Mittelfeld:
6 Marco Höger (2021)
7 Marcel Risse (2022)
8 Birger Verstraete (2023)
11 Kingsley Schindler (2023)13 Louis Schaub (2022)
17 Christian Clemens (2021)
20 Elvis Rexhbecaj (2021)21 Vincent Koziello (2022)
24 Dominick Drexler (2022)
28 Ellyes Skhiri (2023)
29 Jan Thielmann (2022)
30 Florian Kainz (2022)
36 Niklas Hauptmann (2023)39 Darko Churlinov (2020)
Sturm:
9 Simon Terodde (2021)
15 Jhon Cordoba (2021)
23 Mark Uth (2020)
27 Anthony Modeste (2023)
----------------------------
Neuzugang Sommer
Eigene Amateure/Jugend
Rückkehr von Leihe
Neuzugang WinterAbgang Winter
----------------------------
Zugänge: (18,0 Mio. €)
TW Julian Krahl (RB Leipzig, ablösefrei)
AB Kingsley Ehizibue (PEC Zwolle/Niederlande, 3 Mio. €)
AB Ismail Jakobs (1. FC Köln U21)
AB Noah Katterbach (1. FC Köln U19)
AB Sebastiaan Bornauw (RSC Anderlecht/Belgien, 6 Mio. €)
AB Tim Handwerker (FC Groningen/Niederlande, Ende Leihe)
MF Birger Verstraete (KAA Gent/Belgien, 3 Mio. €)
MF Darko Churlinov (1. FC Köln U19)
MF Ellyes Skhiri (HSC Montpellier/Frankreich, 6 Mio. €)
MF Jan Thielmann (1. FC Köln U19)
MF Kingsley Schindler (Holstein Kiel, ablösefrei)
MF Tomas Ostrak (1. FC Köln U19)
----------
AB Toni Leistner (Queens Park Rangers/England, Leihe mit Kaufoption)
MF Elvis Rexhbecaj (VfL Wolfsburg, Leihe mit Kaufoption)
ST Mark Uth (FC Schalke 04, Leihe)
Abgänge: (6,3 Mio. €)
TW Jan-Christoph Bartels (SV Wehen Wiesbaden, Leihe)
AB Frederik Sörensen (Young Boys Bern/Schweiz, Leihe)
AB Jannes Horn (Hannover 96, Leihe mit Kaufoption über 2,5 Mio. € bei Nichtaufstieg)
AB Tim Handwerker (1. FC Nürnberg, 300.000 €)
MF Chris Führich (Borussia Dortmund II, Vertragsende)
MF Johannes Geis (1. FC Nürnberg, Vertragsende)
MF Matthias Lehmann (Karriere-Ende)
MF Nikolas Nartey (VfB Stuttgart, Ablöse tbd)
MF Salih Özcan (Holstein Kiel, Leihe)
MF Tomas Ostrak (TSV Hartberg/Österreich, Leihe)
ST Serhou Guirassy (SC Amiens/Frankreich, 6 Mio. €)
----------
AB Lasse Sobiech (Royal Excel Mouscron/Belgien, Leihe)
AB Matthias Bader (SV Darmstadt 98, Ablöse tbd)
MF Darko Churlinov (VfB Stuttgart, Ablöse tbd)
MF Louis Schaub (Hamburger SV, Leihe mit Kaufoption über 3 Mio. € bei Aufstieg)
MF Vincent Koziello (Paris FC/Frankreich, Leihe)
Verliehen:
TW Jan-Christoph Bartels (SV Wehen Wiesbaden, bis 30.06.2020)
AB Frederik Sörensen (Young Boys Bern/Schweiz, bis 30.06.2020)
AB Jannes Horn (Hannover 96, bis 30.06.2020)
AB João Queirós (Willem II/Niederlande, bis 30.06.2020)
AB Lasse Sobiech (Royal Excel Mouscron/Belgien, bis 30.06.2020)
AB Yann-Aurel Bisseck (Roda Kerkrade/Niederlande, bis 30.06.2020)
MF Louis Schaub (Hamburger SV, bis 30.06.2020)
MF Salih Özcan (Holstein Kiel, bis 30.06.2020)
MF Tomas Ostrak (TSV Hartberg/Österreich, bis 30.06.2020)
MF Vincent Koziello (Paris FC/Frankreich, bis 30.06.2020)
TRAINER/MANAGEMENT
Trainer:Chef: Achim Beierlorzer (2021)
Chef: Markus Gisdol (2021)
Assistent: André Pawlak (2020)Assistent: Manfred Schmid (-)
Assistent: Frank Kaspari (2021)
Torhüter: Andreas Menger (-)
Management:Geschäftsführer Sport: Armin Veh (2020)
Geschäftsführer Sport: Horst Heldt (2021)
Geschäftsführer Finanzen: Alexander Wehrle (2023)
Leiter Lizenzspielerabteilung: Frank Aehlig (2020)
Präsidium:
Präsident: Werner Wolf
Vize-Präsident: Eckhard SaurenVize-Präsident: Jürgen Sieger
Vize-Präsident (interim): Carsten Wettich
SOMMERFAHRPLAN
4. Juli 2019, 10:00 Uhr
Trainingsauftakt (Geißbockheim)
5. Juli 2019, 18:00 Uhr
Testspiel gegen die SpVg Frechen 20 (Kurt-Bornhoff-Sportpark) 7:1
8. - 14. Juli 2019
Trainingslager in Donaueschingen
10. Juli 2019, 18:00 Uhr
Testspiel gegen den FC Bad Dürrheim (Salinenstadion) 16:0
14. Juli 2019, 13:30 Uhr
Testspiel gegen den SSV Reutlingen (Reutlingen) 5:1
20. Juli 2019
Turnier in Lohne (Heinz-Dettmer-Stadion)
14:00 VfL Osnabrück 3:0
16:30 Werder Bremen 0:1
23. - 29. Juli 2019
Trainingslager in Kitzbühel
26. Juli 2019, 18:00 Uhr
Testspiel gegen FC Bologna (Grenzlandstadion Arena) 3:1
28. Juli 2019, 18:15 Uhr
Testspiel gegen FC Villarreal (Grenzlandstadion Arena) 1:3
3. August 2019, 16:00 Uhr
Testspiel gegen Southampton (St. Mary's Stadium) 0:2
4. August 2019
Saisoneröffnung (Vorwiesen am RheinEnergieSTADION)
TRIKOTS
Heimtrikot:
Auswärtstrikot:
Ausweichtrikot:
Karnevalsstrikot:
Torwarttrikot:
SPIELPLAN
Hinrunde:
1. Sa., 17. August, 15:30 - VfL Wolfsburg (A) 1:2
2. Fr., 23. August, 20:30 - Borussia Dortmund (H) 1:3
3. Sa., 31. August, 15:30 - SC Freiburg (A) 2:1
4. Sa., 14. September, 15:30 - Borussia Mönchengladbach (H) 0:1
5. Sa., 21. September, 15:30 - FC Bayern München (A) 0:4
6. So., 29. September, 18:00 - Hertha BSC (H) 0:4
7. Sa., 05. Oktober, 18:30 - FC Schalke 04 (A) 1:1
8. So., 20. Oktober, 15:30 - SC Paderborn (H) 3:0
9. Fr., 25. Oktober, 20:30 - 1. FSV Mainz 05 (A) 1:3
10. So., 03. November, 15:30 - Fortuna Düsseldorf (A) 0:2
11. Fr., 08. November, 20:30 - TSG Hoffenheim (H) 1:2
12. Sa., 23. November, 18:30 - Rasenballsport Leipzig (A) 1:4
13. Sa., 30. November, 15:30 - FC Augsburg (H) 1:1
14. So., 08. Dezember, 15:30 - 1. FC Union Berlin (A) 0:2
15. Sa., 14. Dezember, 15:30 - Bayer Leverkusen (H) 2:0
16. Mi., 18. Dezember, 20:30 - Eintracht Frankfurt (A) 4:2
17. Sa., 21. Dezember, 15:30 - Werder Bremen (H) 1:0
Rückrunde:
18. Sa., 18. Januar, 15:30 - VfL Wolfsburg (H) 3:1
19. Fr., 24. Januar, 20:30 - Borussia Dortmund (A) 1:5
20. So., 02. Februar, 15:30 - SC Freiburg (H) 4:021. So., 09. Februar, 15:30 - Borussia Mönchengladbach (A)
22. So., 16. Februar, 15:30 - FC Bayern München (H) 1:4
23. Sa., 22. Februar, 15:30 - Hertha BSC (A) 5:0
24. Sa., 29. Februar, 18:30 - FC Schalke 04 (H) 3:0
25. Fr., 06. März, 20:00 - SC Paderborn (A) 2:1
21. Mi., 11. März, 18:30 - Borussia Mönchengladbach (A) 1:2
26. Sa., 14. März, 15:30 - 1. FSV Mainz 05 (H)
27. Sa., 21. März, 15:30 - Fortuna Düsseldorf (H)
28. Sa., 04. April, 15:30 - TSG Hoffenheim (A)
29. Sa., 11. April, xx:xx - Rasenballsport Leipzig (H)
30. Sa., 18. April, xx:xx - FC Augsburg (A)
31. Sa., 25. April, xx:xx - 1. FC Union Berlin (H)
32. Sa., 02. Mai, xx:xx - Bayer Leverkusen (A)
33. Sa., 09. Mai, 15:30 - Eintracht Frankfurt (H)
34. Sa., 16. Mai, 15:30 - Werder Bremen (A)
DFB-Pokal:
1. So., 11.08.19, 18:30 - SV Wehen Wiesbaden (A) 6:5 n.E.
2. Di., 29.10.19, 18:30 - 1. FC Saarbrücken (A) 2:3